Profesjonalna naprawa szyb w autach
Zapraszamy do czytania!
Jak dbać o szyby w samochodzie?
- Szczegóły
Szyby samochodowe stanowią istotną część pojazdu. W tym artykule omówimy, jak dbać o szyby samochodowe i co zrobić, gdy szyba samochodowa ulegnie uszkodzeniu.
Jakie standardy powinny spełniać autoszyby?
- Szczegóły
Szyby samochodowe, choć pozornie wyglądają jak nowe nawet po latach eksploatacji, z czasem się zużywają. Wyraźne pogorszenie widoczności na drodze powinno skłonić Cię zatem do tego, by przyjrzeć się bliżej ich stanowi. Jeśli okaże się, że szyba jest zużyta, niekiedy musisz liczyć się z jej wymianą. W takich przypadkach nie wystarczy zakup pierwszej lepszej autoszyby o odpowiednich wymiarach. Musisz wiedzieć, że każda szyba samochodowa powinna spełniać określone standardy.
Jak ocenić, że szyba samochodowa jest zużyta?
- Szczegóły
Wydawać by się mogło, że największy wpływ na dobrą widoczność na drodze mają warunki atmosferyczne. I choć oczywiście nie są bez znaczenia, pamiętaj, że czynników, które o tym decydują, jest znacznie więcej. Jednym z nich jest np. stan szyb. W tym przypadku mowa nie tylko o tym, czy są wystarczająco czyste, ale też, czy nie są zużyte. Musisz pamiętać, że ani czas, ani codzienna jazda w zmiennych warunkach nie działają na ich korzyść. Chcesz wiedzieć, po czym poznać zużycie szyb samochodowych? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.
Jak wymienić szybę auta?
- Szczegóły
Nawet niewielkie pęknięcia i zarysowania szyb samochodowych ograniczają widoczność w czasie jazdy. Niekiedy mogą też narażać kierowcę i pasażerów na niebezpieczeństwo związane z ryzykiem skaleczenia się przez szkło. I o ile część takich usterek da się naprawić, o tyle dużych pęknięć oraz uszkodzeń większych niż 20 mm już nie. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem pozostaje wymiana szyby. Jak wygląda? Czy można ją przeprowadzić samodzielnie? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule.
Na co zwrócić uwagę przy wymianie szyby samochodowej?
- Szczegóły
Szyby samochodowe stanowią integralną część pojazdu oraz mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących autem. Nawet niepozorne pęknięcia mogą stwarzać poważne zagrożenie. Mikrouszkodzenia mogą przyczyniać się do większych usterek, które z kolei mogą zranić kierowcę i pasażerów. Poza tym uszkodzona szyba ogranicza widoczność na drodze, co może stać się bezpośrednią przyczyną wypadku lub kolizji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także uniknąć mandatu, niezwłocznie po zauważeniu uszkodzenia należy poddać szybę renowacji lub wymianie. W dalszej części artykułu podpowiadamy, o czym warto pamiętać, kiedy szyba nie kwalifikuje się do naprawy.
Co robić w przypadku pękniętej szyby w samochodzie?
- Szczegóły
Pęknięcia szyb w samochodach, choć rzadko, niestety się zdarzają. Najczęściej pojawiają na przedniej szybie, która jest narażona na zderzenie z piaskiem i kamieniami wydostającymi się spod kół innych pojazdów. Zwykle uszkodzenia są na tyle nieinwazyjne, że szybę można naprawić bez konieczności jej wymiany. Zdarza się jednak tak, że niekiedy naprawa jest niemożliwa i wówczas trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Warto przy tym pamiętać, że za jazdę z uszkodzoną szybą można ponieść konsekwencje, dlatego reagować należy od razu po zauważeniu uszkodzenia. O tym, co należy zrobić, gdy zauważy się pękniętą szybę oraz co może grozić za zbagatelizowanie jej naprawy, przeczytasz w dalszej części artykułu.
Co robić w przypadku pękniętej szyby w samochodzie?
- Szczegóły
Ze zbitą, czy uszkodzoną, szybą nie możemy poruszać się samochodem po drogach. Najbardziej na defekt i pęknięcie jest narażone przednie okno auta. Oddziałują na nie takie siły jak: ściskanie, skręcanie i rozciąganie, więc zawsze musimy się liczyć z częstą wymianą. Szyba czołowa ulega pęknięciu, zarysowaniu lub też zmatowieniu. Musi być przejrzysta i bez skazy, żebyśmy jeździli pojazdem bezpiecznie i komfortowo.
Przyciemnianie szyb a przepisy drogowe
- Szczegóły
Prawo reguluje rozmaite aspekty życia, w tym także kwestię przyciemniania szyb w samochodach. Dlaczego polskie przepisy dotyczą także tak błahego – na pierwszy rzut oka, tematu? Ponieważ przyciemnienie szyb w pojeździe ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Jak bardzo można zaciemnić szyby, by nie popaść w konflikt z prawem?
Jak wykonać regenerację szyby w samochodzie?
- Szczegóły
Szyby samochodowe to bardzo ważne elementy jego nadwozia. Spełniają wiele funkcji, które nie tylko uprzyjemniają jazdę samochodem, ale w wielu przypadkach po prostu ją umożliwiają. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, to wyobraźmy sobie jak by wyglądała i czy w ogóle byłaby możliwa jazda samochodem po autostradzie, w dużym deszczu bez szyb. Chyba teraz lepiej rozumiemy jak istotną rolę szyby pełnią. Jednak ze względu na swoją budowę oraz zastosowanie są one także dość mocno narażone na różnego typu uszkodzenia. Jedne powodują, że szybę trzeba wymienić na nową, ale inne można naprawić poprzez regenerację szyby. Jak wykonuje się taką regenerację? Spróbujemy dziś odpowiedzieć na to pytanie!
Jak długo trwa wymiana przedniej szyby w aucie?
- Szczegóły
Montaż nowej szyby w samochodzie przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznego sprzętu, zgodnie z ustalonymi zasadami i w określonej kolejności. Etapy prac instalacyjnych poprzedza dokładne przygotowanie. Czas trwania procesu wymiany szyby samochodowej w aucie osobowym lub ciężarowym uzależniony jest od kliku czynników. Jeżeli nie występują inne uszkodzenia w obrębie karoserii, to naprawa taka w przybliżeniu może potrwać od 2 do 4 godzin. Jakie czynniki mają wpływ na ostateczny termin wykonania usługi? O tym w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury.